ارسال پیامک دکل مخابراتی

ارسال پیامک دکل مخابراتی BTS ایرانسل

یکی از قابلیت‌های جذاب پنل اس ام اس برای ارسال پیامک تبلیغاتی هدفمند به‌صورت منطقه‌ای یا ارسال پیامک از طریق دکل مخابراتی است که اصطلاحا ارسال پیامک BTS نیز گفته می‌شود، برای ارسال پیامک به شماره‌های فعال و شماره‌هایی که در ۲هفته اخیر از یک دکل BTS سرویس گرفته‌اند گفته می‌شود.

 

در روش ارسال پیامک از طریق دکل مخابراتی شما به بانک شماره نیاز ندارید و درخواست ارسال پیامک را مستقیما به اوپراتور ایرانسل ارسال می‌کنید و اپراتور پیامک شما را به شماره‌های فعالی که از دکل مورد نظر شما سرویس گرفته‌اند ارسال می‌کند.

 

دکل‌های مخابراتی و یا BTS به آنتن‌های مخابراتی گفته می‌شود که به طور مستقیم با تلفن‌های همراه در ارتباط هستند و برد مفید آنها می تواند بین ۲۰ تا ۶۰ کیلومتر باشد، البته مفیدترین برد آنها ۲۰ کیلومتر می‌باشد و در تهران و برخی از شهرهای بزرگ مانند تبریز، اصفهان ، مشهد و….فعال می‌باشد اما این محدوده کمتر می‌باشد و این علت بخاطر وجود مشترکین بیشتر و ساختمان‌ها و موانع بیشتر می‌باشد.

 

مزیت ارسال پیامک از طریق BTS

در این نوع ارسال پیامک شما مطمئن هستید، پیامک شما به افرادی ارسال می‌شود که دارای شماره‌های فعال بوده و در چند روز گذشته در منطقه مورد نظر شما حضور داشته‌اند.

 

در روش ارسال اس ام اس بر اساس کد پستی، شماره موبایل افراد بر اساس کدپستی زمان ثبت نام سیمکارت طبقه‌بندی می‌شود و الزامی وجود ندارد که مشترک اوپراتور بعد از گذشت چندین سال در همان متطقه حضور داشته باشد و امکان تعویض محل سکونت وجود دارد.

خوش‌آمدگویی پیامکی با ارسال اس ام اس BTS

بعضی از افراد و سامانه های پیامکی از قابلیت ارسال پیامک bts را به عنوان ارسال پیامک زنده معرفی می‌کنند در صورتی که ارسال پیامک در لحظه و ارسال پیامک bts به کلی متفاوت هستند.

 

یکی از قابلیت‌های جالب ارسال پیامک منطقه‌ای BTS ارسال پیامک خوش‌امدگویی است؛ به این معنی افرادی که طی ۲ هفته اخیر وارد منطقه خاصی می‌شود که منطقه مورد نظر و بازار هدف شما است شما می‌توانید به این افراد پیامک ارسال نمایید و ورودشان به این منتطقه را خوش‌امدگویی کنید.

 

مثلا فرض کنید صاحب فست فود هستید شما می‌توانید به افرادی که وارد منطقه شما می‌شوند به‌صورت خودکار پیامک خوش‌امدگویی ارسال نمایید و مشترک را از وجود فست فود آگاه کنید، در حال حاضر این روش ارسال پیامک یکی از روش های نوین بازاریابی محسوب می‌شود که برای اپراتور ایرانسل فعال است.

 

محدودیت های ارسال پیامک از طریق دکل مخابراتی BTS

۱- این نوع ارسال از روی دکل های ایرانسل و برای شماره های ایرانسل می‌باشد.

 

۲-در این نوع پیام حداقل ارسال ۱۰۰۰۰ گیرنده است.

 

۳-پیامک ها ممکن است با تاخیر چندین ساعت توسط اپراتور انجام شود.

 

۴-ارسال بعد از ساعت ۱۱ صبح روز چهارشنبه، در هفته آینده انجام می گردد.

 

۵-این نوع ارسال با پیش شماره ۹۰۰۰ ایرانسل انجام می‌شود.

 

۶-توجه نمایید که از حروف و اعداد استفاده کنید و از کاراکتر هایی مثل \/.;’”*^ و… استفاده ننمایید.

 

۷-ارسال از دکل های BTS تا شعاع ۴ کیلومتری از نزدیک ترین دکل BTS ایرانسل به منطقه انتخابی شما می باشد.

 

۸-در ارسال به مناطق کوچک، ممکن است پیامک ها به مناطق دیگر – که در تقسیم بندی دکل ها همپوشانی دارد – ارسال گردد.

 

۹-خطوط ایرانسل بیشتر (۹۵%) در رده سنی ۱۶ الی ۲۵ می باشد؛ از پیام غیرمرتبط با این رده سنی و عدم جذابیت خاص برای این قشر جدا خودداری فرمایید.

 

۱۰-این نوع ارسال به هیچ عنوان گزارش دلیوری ندارد.

 

۱۱-شماره های هر دکل به صورت میانگین طی دو هفته آپدیت و به روزرسانی می گردند.

ارسال پیامک دکل مخابراتی

چه زمانی از ارسال پیامک BTS استفاده کنیم؟

در پنل اس ام اس فارابی اس‌ام‌اس شما قادر هستید بر اساس کد پستی، برا اساس تفکیک استان و شهر و حتی پیش شماره دائمی و اعتباری پیامک ارسال کنید، حال سوال اینجاست پس کاربرد دکل BTS برای چیست؟

 

گاهی اوقات میخواهید به افراد توریست و مسافری که به شهر شما می ایند اطلاع دهید تا از کسب و کار شما اطلاع داشته باشند مثلا شاید برگزار کننده تورهای گردشگری در جزیره قشم باشید این طبیعی است که بخواهید به مسافران اطلاع رسانی کنید اما به کمک بانک شماره موبایل های کدپستی یا بانک شماره موبایل ها بر اساس شهر و استان نمی توانید به مسافرین پیامک ارسال کنید به همین دلیل از سرویس ارسال دکل BTS استفاده می کنید تا به افرادی که در محدوده شما هستند پیامک ارسال کنید یا شاید بخواهید به دانشجویان شهر پیامک ارسال کنید، این طبیعی است که شما به کمک بانک شماره موبایل های تفکیک شده استانی و شهری فارابی اس ام اس یا بر اساس بانک شماره موبایل تفکیک شده کدپستی فارابی اس ام اس به دانشجویان پیامک ارسال کنید زیرا ممکن است دانشجویان از شهرهای مختلف باشند اما میتوانید دکل های مخابراتی در محدوده دانشگاه و خوابگاه دانشجویی را پیدا کنید و به افرادی که از این دکل های مخابراتی سرویس میگیرند پیامک تبلیغاتی انبوه ارسال نمایید، در این حالت احتمالا اکثر مخاطبین شما ، همان بازار هدف شما خواهند بود.

در صورتی که نیاز به مشاوره یا راهنمایی دارید می توانید به صفحه تیکت پشتیبانی چیست؟ چگونه تیکت پشتیبانی ارسال کنید؟مراجعه نمایید یا به سامانه پشتیبانی آنلاین (ارسال تیکت) مراجعه نمایید و بصورت شبانه روزی با ما در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه مقرراتتعرفه ‌هاسؤالات